Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5929 přečtení
Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4125 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3076 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4271 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5005 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Doprava v New Yorku

dsc01162.jpg

Nejrychlejší dopravou v New Yorku je metro.  Jízda autem se moc nedoporučuje kvůli velmi husté dopravě a i pronajmutí auta je dost drahé. Kromě metra se dají využívat autobusy nebo taxíky. Při cestovaní metrem a autobusem vám peníze ušetří MetroCard.

METRO CARD

Pokud v New Yorku cestujete metrem nebo místním autobusem, tak za jednosměrnou cestu zaplatíte cca 2,25 dolaru. Pokud cestujete expresním autobusem, tak zaplatíte 5,50 dolaru. Metro Card je výhodnou možností jak ušetřit.

Existují tři druhy této karty:

  • Pay-Per-Ride MetroCard - je možné si ji dobít kreditem 4,50 – 80 dolarů, pokud si ji dobijete více jak 8 dolary, získáte bonus 15 % a zadarmo jeden přestup mezi autobusem a metrem, nebo mezi autobusy.
  • Unlimited Ride MetroCard - karta s neomezeným počtem jízd, která nabízí nejvýhodnější jízdy. je možné si vybrat z více typů, podle časového omezení – jednodenní 1-Day Fun Pass a metrokarty s neomezeným počtem jízd na 7, 14 nebo 30 dní (7-Day, 14-Day, 30-Day MetroCard).
  • EasyPayXpress MetroCard - tuto kartu dobíjíte podle toho, jak potřebujete.
  •  

Pokud cestujete ve skupině, tak se vyplatí kopit si MetroCard na JFK AirTrain.

Orientační ceny karet:
1-Day Fun Pass – $8.25
7-Day Unlimited Ride MetroCard – $27
14-Day Unlimited Ride MetroCard – $51.50
30-Day Unlimited Ride MetroCard – $89

Mezi jednotlivými použitími MetroCard musíte mít nejméně 18-ti minutový rozdíl, z toho důvodu, aby dvě osoby nemohly cestovat na jednu kartu.

 

V případě zájmu o slevovou kartu třeba kliknout na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com nezabezpečuje uvedené služby.

 

Hromadná doprava patří v New Yorku k nejvyužívanějším způsobům dopravy. Většina místních lidí využívá hlavně metro, autobusy a taxíky. Dalším způsobem je i doprava pěšky, a to je i jedna z možností, jak poznat toto fascinující město. Pokud si už vyberete jakýkoliv druh dopravy, tak se vždycky držte vpravo, platí to i na schodech v metru. Toto město je velmi rušné a většinou každý něka pospíchá a tím, že se pohybujete po pravé straně zabezpečíte, že ostatní mohou bez problémů okolo vás procházet.

 

METRO

Metro je nejvytíženějším dopravním prostředkem, denně ho využije více než 5,2 miliónu lidí. Nájít stanici metra není vůbec těžké, protože většina stanic je označena, a také se nacházejí na křižovatkách ulic. Pokud je stanice označena zelenou koulí  navrchu, tak to signalizuje, že si tam můžete koupit MetroCard, pokud je koule červená, MetroCard tu nedostanete. Síť 24 linek metra je značena číslicemi, přičemž metro jezdí do téměř 500 stanic, které se nalézají ve čtvrtích Manhattan, Bronx, Brooklyn a Queens. Ve čtvrti Staten Island jezdí 24 hodin denně menší společnost MTA Staten Island Railway. I jinde jezdí metro 24 hodin denně, a to v intervalu 2 - 5t minut v době dopravní špičky, a každých 10 - 15 minut mimo špičku a každých dvacet minut v době od půlnoci do páté hodiny ráno. Pokud jedete metrem v noci, tak je z důvodu bezpečnosti vhodné cestovat v prostředních vagónech, kde je nejvíce cestujících.

 

AUTOBUS

Autobusové linky jsou spolehlivé, čisté a jezdí dost často, ale během dopravní špičky jsou značně pomalé. Autobusy jezdí 24 hodin denně, síť autobusů je rozsáhlá a zastávky se nacházejí na rozích ulic každé dva až tři bloky. Jezdí v intervalech 5 - 10 minut. Cestu v autobuse je možné zaplatit prostřednictvím MetroCard, nebo v hotovosti (je ale třeba mít nachystanou přesnou sumu). Když použijete MetroCard, přestup do dvou hodin je zdarma, ale nesmíte zapomenout, že přestupovat se dá jen ve směru, kterým jedete (tedy nemůžete se vrátit stejnou linkou).

 

TAXI

Jízda taxíkem vychází dost draho, ale je pohodlná a taxíky můžete chytit kdekoliv na okraji chodníků nebo na křižovatkách. Doporučuje se cestovat jen oficiálními, tedy žlutými taxíky, které má pod patronátem společnost Taxi and Limousine Commission. V případě jakéhokoliv problému s řidičem je potřeba si poznamenat jeho licenční číslo, které je uvedeno na střeše auta nebo na dveřích a oznámit to uvedené společnosti.

 

AUTO

Pokud si chcete v New Yorku půjčit auto, vyjde vás to dost draho a i benzín je zde o mnoho dražší než v ostatních mestech. Je třeba mít platný řidičský průkaz, případně mezinárodní řidičský průkaz, pojištění a více než 25 let. Pokud se pro vypůjčení auta rozhodnete, tak největší autopůjčovny najdete na letištích. Ve městě je však velký problém s parkovaním, v noci je to s parkovaním jednoduší, ale při parkovaní na ulicích hrozí i krádež auta.

 

KOLOL

Ačkoli Newyorčané  jezdí po městě i na kole, tak turistům se to kvůli velkému dopravnímu ruchu nedoporučuje. Ve městě však můžete najít asi 40 km cyklostezek a jízda na kole po parcích v New Yorku je bezpečná a může byť skutečně dobrým relaxem. Kolo vám na jeden den a dvojhodinovou jízdu po Centrálním parku (v létě) pronajme společnost Central Park Bicycle Tours/Rentals. Kola pronajímá i společnost Pedal Pusher Bike Shop.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do New Yorku:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent