Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Krátká historie New Yorku

GEORGE WASHINGTON
GEORGE WASHINGTON

Odkdy je New York vlastně New Yorkem? Uděláme si krátkou exkurzi do dějin slavného města.

Před objevením Ameriky žil na území dnešního New Zorku indiánský kmen Wappinger, který patřil ke kmeni Lenape. V roce 1524 objevil "New York"  Giovanni da Verrazano, jehož jméno nese i slavný most Verrazano Bridge. Henry Hudson během hledání severozápadní cesty směrem na sever objevil v roce 1609 ostrov Manhattan. Řeka je pojmenována po  H. Hudsonovi.

 

V roce 1625 se v dnešním New Yorku usadili holandští osadníci, kteří obchodovali s kožešinami. V roce 1626 odkoupili Holanďané od indiánského kmene Lenape ostrov Manhattan a vznikl tak Nový Amsterdam. Podle legendy chtěl tehdejší správce Nového Amsterodamu Peter Minuit s Indiány žít v míru a tak území Manhattanu odkoupil za drobnosti - korálky, knoflíky a pod., v celkové hodnotě 24 dolarů. 

 

Když byli Holanďané poraženi, tak se zde usadili Angličené, kterým se pojmenování Nový Amsterdam nelíbilo, a tak ho přejmenovali na New York na počest vévody z Yorku, který byl bratrem anglického krále Karla II.

 

Během Americké války za nezávislost byla kolonie obsazena britskými vojáky, kteří zůstali ve městě ještě asi dva roky po skončení války. New York byl do listopadu roku 1783 částí britského impéria.

 

V roce 1785 se New York stal prvním hlavním městem USA. V roce 1789 se v budově Federal Hall na Wall Street sešel první Kongres, na kterém byl inaugurován první prezident George Washington. V roce 1790 se však hlavním městem stala Philadelphia.

 

17. května 1792 byla otevřena newyorská burza.

 

Socha Svobody byla postavena v roce 1886 a připomíná přátelství a pomoc Francie. Francie totiž poskytla americkým osadníkům pomoc v boji za nezávislost v roce 1776. Francouzi chtěli Sochou svobody vyjádřit sympatie k nové republice, která vznikala za Atlantickým oceánem.

 

První imigranti z Irska, Itálie a Německa přišli do USA koncem 19. století.

 

V roce 1898 se Manhattan, Brooklyn, Richmond (dnešní Staten Island), Queens a Bronx spojili do Velkého New Yorku. Bronx patřil do územního celku New Yorku už od roku 1874. 

  Ve 20. století se New York stal průmyslovým a obchodním centrem.

V roce 1904 byla otevřena první trasa metra a ve dvacátých letech 20. století začala výstavba mrakodrapů.

 

24. říjen 1929 je známý též jako tzv. Černý čtvrtek, kdy došlo ke krachu na newyorské burze, následně vypukla hospodářská krize a nezaměstnanost dosáhla 25 %.

 

 Od roku 1933 dochází k ekonomické obnově města pod vedením starosty Fiorella LaGuarda.

 

V šedesátých letech začaly rasové nepokoje a v sedmdesátých letech minulého století se kriminalita rozrostla do obrovských rozměrů. 

 

V roce 1973 byly postaveny budovy Světového obchodního centra - WTC 

 

V roce 1975 New York vyhlásil bankrot, opětovný hospodářský růst začal v 80-tých letech.

 

Starosta Rudolph Giuliani dosáhl v 90-tých letech 20.stol. úspěchu v boji s kriminalitou na základě svého programu nulové tolerantnosti.

 

Nejhorší katastrofou, která New York v nedávné minulosti postihla, byly teroristické útoky na Světové obchodní centrum dne 11. září 2001, které odstarovaly celosvětový boj proti terorismu. V současnosti na místě neštěstí stojí pomník Ground Zero.

Vyberte si levné letenky do New Yorku:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent