Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5482 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5526 přečtení
Muzea a galerie v Sydney
Přidáno dne: | 3369 přečtení
Muzea a galerie v Amsterdamu
Přidáno dne: | 6007 přečtení
Muzea a galerie ve Washingtonu
Přidáno dne: | 6653 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v New Yorku

dsc01358.jpg

Muzea v New York uspokojí každého kdo prahne po umění. Naleznete zde největší muzea a nejrozsáhlejší sbírky uměleckých děl a vzácných artefaktů. New York je také místem mnoha galerií a výstav. Muzejní míle vás provede několika muzei, přičemž každé vás zavede jakoby do jiného světa.

ELLIS ISLAND IMMIGRATION MUSEUM

V USA fungovalo v letech 1892 – 1954 imigrační středisko, díky kterému se do Spojených států dostaly milióny přistěhovalců. Každého imigranta zde prověřili a musel se podrobitlékařské prohlídce. V budově imigračního střediska od roku 1990 sídlí Ellis Island Immigration Museum a je také národním monumentem. Najdete tu ppřibližně 30 galerií, které mapují historii amerických přistěhovalců. Vstup do muzea je bez poplatku. Více informací najdete zde.

 

MUZEJNÍ MÍLE

Muzejní míle (Museum Mile) je název pro část Páté Avenue, kde se nachází množství nejrůznějších muzeí. Každý rok v červnu se tu koná Museum Mile Festival. V tento den mají všechna muzea vstup zdarma.

 Muzea na Muzejní míli

El Museo del Barrio
Museum of the City of New York

International Center of Photography
(nezúčastňuje se Museum Mile Festival)
The Jewish Museum
Cooper-Hewitt, National Design Museum, Smithsonian Institution
National Academy Museum and School of Fine Arts
Solomon R. Guggenheim Museum
Neue Galerie New York
Goethe-Institut New York/German Cultural Center
The Metropolitan Museum of Art

 

WHITNEY MUSEUM OF AMERICAN ART

Toto muzeum je zaměřeno na americké umění  20. a 21. století. Nachází se na 945 Madison Avenue na křižovatce se 75. ulicí. Toto moderní muzeum založila sochařka a sběratelka umění Gertrude Vanderbilt Whitney, která je pravnučkou Cornelia Vanderbilta, jednoho z nejbohatších lidí své doby. Postupně shromáždila více jak 700 děl novodobých amerických autorů, které jsou součástí muzea. Můžete zde obdivovat např.  díla  Andyho Warhola. Za vstupenku zaplatíte asi 15 dolarů. Více informací naleznete zde.

 

MUZEUM SEXU

Muzeum Sexu bylo otevřeno v roce 2002. Muzeum je zamšřeno na historii sexu a na jeho vývoj. Mezi muzejními exponáty sa nacházejí i takové věci a dpolňky, které jsou mládeži nepřístupné, a proto musí být návštěvníci plnoletí. Vstupné do tohoto muzea stojí cca 14,50 dolaru. Pro více informací klikněte sem.

 

SKYSCRAPER MUSEUM

Kde jinde by mělo být muzeum mrakodrapů než v New Yorku. Je to jediné muzeum svého druhu na svěrě. Původně muzeum sídlilo blízko World Trade Center, ale po útocích ze dne 11.září 2001 se muselo přemístit do Battery Park City. Dospělí návštěvníci zaplatí vstupné 5 dolarů. Více informací najdete zde.

 

AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY

Americké přírodovědné muzeum se nachází ve 25-ti propojených muzejních budovách na Manhattanu a patří mezi největší a nejslavnější muzea světa. Bylo otevřeno v roce 1869 a jeho návštěvníci si tu mohou prohlédnout více jak 150 miliónů předmětů. Můžete obdivovat např. souboj vorvaně a obrovského hlavonožce, věrnou kopii korálového útesu z Baham, kostru pravěkého mamuta či Tyrannosaura rexe, brontosaura, model modré velryby, meteorit o váze 31 tun nebo největší safír na světě. Muzeum ročně navštíví až 4 milióny návštěvníků. Pokud plánujete návštěvu tohoto muzea, tak si nezapomeňte prohlédnout jeho nejznámější část - Hayden Planetarium s vesmírnou projekcí. Koho zajímá „svět“ mimo naši planetu, tak ten si tu přijde na svoje. Pro více informací klikněte sem.

 

MUSEUM OF MODERN ART

Toto muzeum založila Abby Aldrich Rockefellerová, která byla druhou manželkou Johna D. Rockefellera. Můžete zde obdivovat nejvýznamější kolekci moderního umění v USA, která se specializuje na díla z konce 19. a z 20. století. Muzeum bylo založeno v roce 1929 jako vzdělávací instituce. Za vstup do muzea zaplatíte okolo 20 dolarů. Pro více informací klikněte sem.

 

GUGGENHEIMOVO MUZEUM

Toto muzeum je jednou z nejznámějších galeriií moderního umění a významná architektonická památka. Muzeum, které bylo otevřeno v roce 1959, naleznete v horním Manhattanu.  Architektem této nápadné spirálovité budovy je americký architekt Frank Lloyd Wright. Tato spirálovitá stavba, která ostře kontrastuje s pravouhlým Manhattanem, z počátku vyvolala kritiku. I interiér galerie je uspořádán do spirály bez oken. V muzeu naleznete umělecká díla z 19. a 20. století. Více informací získáte zde.

 

METROPOLITAN MUSEUM OF ART

Toto světoznámé muzeum naleznete ve východním okraji Central Parku (je součástí Muzejní míle). Ročně toto muzeum navštíví až pět miliónů návštěvníků. Můžete zde  obdivovat více jak dva milióny uměleckých děl, najdete tady díla Vermeera, Rembrandta, impresionistů a post-impresionistů, díla z období renesance, umělecké skvosty z Afriky, Asie, velkou sbírku egyptských artefaktů, ale i díla z muslimských zemí. Pro více informací klikněte sem.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do New Yorku:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent